Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sklep

Kategorie

Filtruj wg

Sortuj

Cena

Dostępność

Cybuch jest jednym z najważniejszych elementów każdej shishy. Odpowiada za podgrzewanie tytoniu lub innej mieszanki oraz bezpośrednio wpływa na intensywność smaku i dymu, które pobudzają nasze zmysły podczas sesji palenia. Obsługa fajki wodnej polega głównie na umiejętnościach nabicia cybucha oraz utrzymywania w nim odpowiedniej temperatury. Wybierając właściwy cybuch, możemy znacząco usprawnić cały proces.

Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium do shishy, jest materiał wykonania. Najczęściej spotykane są gliniane i ceramiczne cybuchy, ale na rynku również dostępne są silikonowe i szklane alternatywy. Glina jednak wykazuje się najlepszymi pod wieloma względami właściwościami palenia. Spośród jej zalet można wyróżnić odporność na wysokie temperatury, umożliwiającą równomierne podgrzewanie tytoniu, wydobycie pełni smaku i mocy, trwałość oraz przystępną cenę.

Drugim istotnym elementem jest typ budowy cybucha. Głównie wyrożniamy dwa rodzaje — masta i phunnel. Masta ma kilka otworów na dnie i najlepiej się sprawdza do mieszanek z niewielką ilością melasy. Pozwala uzyskać bardzo intensywny smak dymu i gęste chmury. Cybuch typu phunnel jest dostosowany do mokrych tytoni, a także żeli, kamyczków i past. Posiada jeden podniesiony otwór na środku, który zapobiega przedostawaniu się melasy do korpusu shishy i dzbana. Warto jednak pamiętać, że phunnele nieco spłaszczają smak oraz redukują moc tytoniu.

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór klasycznych i designerskich cybuchów odpowiednich dla każdego rodzaju mieszanki i nabicia.

Szukaj
Close this search box.